facebook

Senec dostal doma prvé góly

Senec stratil prvé body v DOXXbet lige doma, dostal aj prvé dva góly.

Na Kamerunčana Bonga, posilu v drese Senca , si dávali Nitrania pozor. Aj tak v závere vyrovnal.(Zdroj: BARBORA DEDIČOVÁ)

SENEC. Slovenská futbalová reprezentácia sa na dôležité medzištátne zápasy pripravuje tradične v pohostinnom Senci. Domáci futbalisti majú vtedy domáce prostredie na útulnom štadióne pre 1200 divákov vo Veľkom Bieli.

Opäť vo Veľkom Bieli

Práve v tomto prostredí vznikol klub ŠK SFM Senec, istý čas účastník najvyššej súťaže, dnes druholigista. Mládežnícke družstvá využívajú kľúčovo práve Veľký Biel dodnes.

Zápas so špičkovým slovenským klubom z Nitry bol šlágrom. Senec je v tabuľke vyššie, Nitra však po zostupe z najvyššej súťaže mala do DOXXbet ligy slabší štart. Stále však zostáva vážnym adeptom na prinavrátenie sa medzi elitu. Senec má o čosi nižšie ciele, chce hrať v nadstavbovej časti druhej najvyššej súťaže, kam zo skupiny Západ postúpi šesť tímov, ktoré budú o prvoligový postup bojovať so šesticou z východnej časti súťaže.

Skvelý Paukner

V sobotu boli k víťazstvu oveľa bližšie Nitrania. Mali prevahu, vedeli využiť protiútoky. Prvý polčas bol úplne v ich réžii, v 23. a 26. minúte 23-ročný Matúš Paukner dal dva góly. Mladík, odchovanec Nitry, hral za Bardejov a Gabčíkovo, aby sa vrátil pod Zobor. S deviatimi gólmi je najlepším strelcom druhej ligy. Dva góly v sieti Kostolanského boli prvé, ktoré dostal Senec na domácej pôde. ŠK SFM mal po štyroch kolách na vlastnej pôde skóre 13:0.

„Opäť nám vyšla stávka na úvod zápasu, vyhrávali sme 2:0. Veril som, že takto rozbehnuté stretnutie si nenecháme ujsť," hovoril Paukner pre týždenník Nitra SME. „Povzbudzovali sme sa cez prestávku, ale v druhom polčase sme už nedokázali nadviazať na náš výkon, čo súper využil.“

Senec sa nevzdal, príkladne bojoval. V 59. minúte postavil tréner Andrej Štellár mladého Kamerunčana Takwiho Bernarda Bonga, len pár dní posilu Senca, ktorý pôsobil v bahrajnskom klube Al Šabab. Ťah mu vyšiel. Najskôr dal svoj štvrtý gól v súťaži skúsený Polgár. Opäť strelil gól po štandardnej situácii. V 83. minúte Bong vyrovnal. „Vedeli sme, že Senčania sú silní v štandardkách, chystali sme sa na Polgára a aj tak nám práve on strelil gól. Potom sme sa už viezli,“ neskrýval Paukner rozčarovanie nad ďalšou zbytočnou stratou.

Senec - Nitra 2:2

Polčas: 0:2

Góly: 71.Polgár, 83.Bong - 23.,26.Paukner. Žlté karty: Hlavatovič, Lenárth, Kováč - Moravčík. Diváci: 300

ŠK SFM Senec: Kostolanský - Hílek, Hlavatovič, Polgár, Tomovič, Ágh - Lenárth (59.Bong), Paldan, Winkler (64.Bedecs) - Kováč (90.Szabo), Karamatič.

FC Nitra: Hipp – Kolmokov, Kostoláni (C), Paukner, Urblík - Moravčík, Šmehyl, Fábry, Dubeň - Benčík, Kotora.